- Przy przejmowaniu biur rachunkowych: 100 procent przejętych firm.
- 30 spraw wygranych z urzędem i izbą skarbową. Żadnej nie przegraliśmy.
- Współpraca z profesjonalnymi biurami rachunkowymi na terenie Polski.
- Doświadczenie w prowadzeniu spółek akcyjnych, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek jawnych, fundacji, stowarzyszeń. Klienci indywidualni pełen zakres.
- Wyprowadzanie zaległości, zakładanie spółek i firm, doradztwo gospodarcze.
- Współpraca z zespołem adwokackim.
-
Prowadzimy pełen zakres usług:
- Usługi księgowe KPiR,
- ryczałt,
- karta,
- księgowość - pełen zakres,
- produkcja,
- gospodarka magazynowa,
- ZUS.
2012-11-26
Jak dokonywać potrąceń z wynagrodzenia i zasiłku chorobowego oraz zasiłku wypadkowego
Obowiązek potrącania z wynagrodzenia chorobowego mają wszyscy pracodawcy, gdyż to oni są zobowiązani do wypłaty tego świadczenia. Natomiast potrąceń z zasiłków z ubezpieczenia chorobowego oraz wypadkowego dokonują tylko ci pracodawcy, którzy zgłaszają do ubezpieczenia chorobowego powyżej 20 ubezpieczonych.
Ubezpieczenie w podróży służbowej jako przychód pracownika
Z uzasadnienia: Zakup przez pracodawcę polisy stanowić będzie przychód pracownika, który należy zaliczyć do przychodu ze stosunku pracy. Pracownik zyskuje tu realną korzyść (bez zaangażowania własnego majątku), bowiem jako beneficjent ubezpieczenia zawartego przez pracodawcę korzysta z ochrony ubezpieczeniowej, w tym jest uprawniony do podstawowego dobrodziejstwa związanego z przedmiotową polisą tj. ewentualnego odszkodowania.
2012-11-22
Pożyczka od przyjaciela może być nieopodatkowana
Umowa pożyczki to jedna z czynności opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Warto jednak pamiętać, że od tej ogólnej zasady istnieją pewne wyjątki. Zwolnieniem z podatku zostały bowiem objęte między innymi pożyczki, udzielane w gronie znajomych, ale tylko do określonych limitów kwotowych.
Ranking Paying Taxes 2013 – Polska dopiero na 114. pozycji
W najnowszej edycji rankingu „Paying Taxes”, określającego najkorzystniejsze dla przedsiębiorców systemy podatkowe, Polska została sklasyfikowana na 114. miejscu. Oznacza to wzrost o 13 pozycji względem poprzedniego roku, ale przed Polską i tak znalazły się m.in. Kambodża (66), Afganistan (94) i Etiopia (103).
2012-11-12
Podatek od czynności cywilnoprawnych: Fiskus naliczy podatek od rynkowej ceny auta
Pan Janusz wiedział, że kupując samochód z drugiej ręki, musi zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych. Podatek ten jest zryczałtowany i wynosi dwa procent rynkowej wartości pojazdu. Kupował auto od znajomego, więc wpisali zaniżoną wartość pojazdu. Pan Janusz złożył w urzędzie skarbowym formularz, wpłacił wyliczoną w nim kwotę i uznał sprawę za zamkniętą. Zdziwił się, gdy otrzymał wezwanie z urzędu skarbowego.
2012-11-09
Za słupy na działce należy się odszkodowanie
Właściciel terenu może zażądać od przedsiębiorstwa przesyłowego odszkodowania za zajęcie gruntu i korzystanie z niego bez umowy za 10 lat wstecz oraz domagać się ustanowienia odpłatnej służebności przesyłu: to umowa umożliwiająca firmie korzystanie z działki po uiszczeniu odpowiedniej kwoty.
2012-11-03
Demontaż eternitu z preferencyjną stawką VAT
Przedsiębiorcom świadczącym usługi polegające na demontażu eternitu z dachów, przysługuje prawo zastosowania preferencyjnej stawki VAT w wysokości 8%. Preferencja ta stanowi głównie korzyść dla odbiorców usług, którzy dzięki temu mogą mniej zapłacić za usunięcie szkodliwych materiałów.